ZIEMIA SALZBURSKA

narty slazburg

Salzburger Land to jeden z dziewięciu krajów związkowych Austrii, otoczony przez Niemcy, Włochy oraz cztery inne austriackie landy: Górną Austrię, Styrię, Karyntię i Tyrol. Od wielu lat kraj ten reklamuje się jako "ein kleines Paradies" czyli "mały raj". Niektórzy zapewne pomyślą, że to jedynie chwytliwe hasło reklamowe. Jednak gdy bliżej przyjrzymy się temu, co Ziemia Salzburska ma do zaoferowania odwiedzającym ją turystom, prawdopodobnie dojdziemy do wniosku, że w określeniu "mały raj" wcale nie ma przesady.

narty w austrii slazburg

Zima w Ziemi Salzburskiej to 23 regiony narciarskie, prawie 600 nowoczesnych wyciągów i kolejek, 1700 km wspaniale przygotowanych tras zjazdowych, system wspólnych karnetów narciarskich dla wielu regionów, funparki, 110 szkółek narciarskich i snowboardowych, 2200 km tras dla narciarzy biegowych, wędrówki na rakietach śnieżnych, romantyczne kuligi przez zaśnieżony krajobraz, specjalne ścieżki do uprawiania nordic walkingu, liczne tory saneczkowe, schroniska i restauracje w górach z pyszną, domową kuchnią.

To także największy w Austrii teren narciarski SKI AMADE, oferujący aż 860 km tras zjazdowych w ramach jednego karnetu narciarskiego i obejmujący blisko 30 miejscowości w 5 regionach narciarskich.

Lato w Ziemi Salzburskiej to: 7.200 km oznakowanych szlaków wędrownych (od łatwych i przyjaznych rodzinom po trudniejsze o charakterze wysokogórskim), 50 kursujących kolejek górskich, 18 pól golfowych, 185 jezior, ponad 2000 km ścieżek rowerowych (od wieloetapowych takich jak np. Mozartradweg poprzez typowo rekreacyjne dla całych rodzin aż po szlaki górskie). Do najpopularniejszych szlaków rowerowych należą: Tauernradweg (wiodący z Krimml do Passau) oraz Mozartradweg (prowadzący przez Ziemię Salzburską i Bawarię do miejsc, z którymi związany był W. A. Mozart).

Czyste, rwące górskie rzeki oraz wyrzeźbione przez nie strome skalne wąwozy stwarzają w wielu regionach Kraju Salzburskiego doskonałe warunki do uprawiania takich sportów jak: rafting, canyoning, kajakarstwo górskie czy hydrospeed. Dziesiątki naturalnych jezior, 20 sztucznych jezior kąpieliskowych, ponad 60 odkrytych basenów, parki wodne ze zjeżdżalniami dla dzieci - to wszystko czeka na miłośników kąpieli i pływania. Na jedenastu jeziorach można uprawiać także żeglarstwo i surfing. Czy nie tak właśnie powinien wyglądać urlopowy raj dla tych, którzy lubią wypoczywać aktywnie?

Urlop w Ziemi Salzburskiej to odpoczynek w harmonii z naturą, pośród zielonych alpejskich łąk i imponujących górskich masywów z licznymi wąwozami, rwącymi potokami i wodospadami, to odpoczynek w pełnych uroku, spokojnych alpejskich wioskach, to także czyste, rześkie górskie powietrze i pachnące lasy. Wspaniałe miejsce na urlop dla osób pragnących odpocząć z dala od miejskiego zgiełku i codziennego zabiegania. Bliskość i piękno alpejskiej przyrody pomagają zrelaksować się, odzyskać siły witalne i zaczerpnąć energii.

Liczne ośrodki sportów letnich i zimowych, atrakcje kulturalne oraz niepowtarzalne piękno takich miejsc jak np.: Krimmler Wasserfälle (jedne z najwyższych wodospadów w Europie), jaskinie Eisriesenwelt i Lamprechtshöhle, wąwozy Lichtenteinklamm i Seisenbergklamm, Park Narodowy Hohe Tauern czy droga wysokoalpejska Grossglockner Hochalpenstrasse sprawiają, że Kraj Salzburski jest doskonałym miejscem na niezwykłe wakacje o każdej porze roku.